e-Fatura ile İlgili Sık Karşılaşılan Sorular - ETA:V.8-SQL - ETA:SQL

E-Fatura Genel Parametrelerindeki Dönem Tipi 1-Aralık olarak seçilmiştir. 0-yok seçilir veya varsa dönem bilgisi yazılır.
E-Fatura Genel Parametrelerindeki Açıklama Parametreleri sayfasındaki her grupta Açıklamaları Birleştir işaretlenir.
E-Fatura Genel Parametrelerindeki Açıklama Parametreleri sayfasındaki her grupta Açıklamaları Birleştir işaretlenir.
Cari kartta TC Kimlik numarası bilgisi Vergi Kimlik Numarası bölümüne tanımlanmış. O bölümden silinip Kimlik Bilgileri bölümündeki T.C Kimlik numarası alanına tanımlanmalıdır. Faturada ilgili cari kart tekrar çağrılmalı, Adres Bilgileri sayfasındaki T.C Kimlik bilgisi kontrol edilmeli ve e-Fatura için XML/Paket dosyası tekrar oluşturulmalıdır.
E-Fatura Genel Parametreleri kayıt edildiğinde otomatik olarak oluşmaktadır.
EtaUtlEsign klasörü imzalama yapılan bilgisayarın local sürücülerine kopyalanmalı ve e-Fatura genel parametrelerinde bu yola göre düzenleme yapılmalıdır.
Kullanıcı Listesi, e-Fatura Portal --> Araçlar Bölümü --> Kayıtlı Kullanıcılar bölümünden CSV formatında indirilir. e-Fatura modülünde Dosya İşlemleri --> E-Fatura Kullanan Kuruluşları Cari Kartlara İşleme bölümüne girilir. İndirilen dosya bu bölümden seçilerek işlem başlatılır. Eşleme işlemi cari kartlardaki vergi hesap numaralarına göre yapılır. İşlem sırasında E-Fatura İşaretli Kartlar ve E-Fatura İşaretsiz kartlar parametreleri işaretlenmelidir.